Jak osiągnąć swój cel?
Czytaj więcej!Emocje - jak sobie z nimi radzić?
Czytaj więcej!Zrozumieć, aby pomóc dziecku z ADHD
Czytaj więcej!Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
Jesteśmy społeczni – bez drugiego człowieka nie istniejemy w pełni. Tym, co nas najbardziej interesuje, co przykuwa naszą uwagę, są zawsze sprawy ludzkie. Wzrastamy w rodzinie i grupach społecznych, nasz obraz samego siebie budujemy w oparciu o relacje z innymi.
Dzięki działaniom integracyjnym możliwe jest zarówno lepsze poznanie siebie nawzajem, jak i osoby wychowawcy, co ułatwia funkcjonowanie w szkole.
Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa.
TEMAT TABU
Tabu językowe, tabu międzypokoleniowe, tabu odrębnej płci — konstrukty kulturowe środowiska rodzinnego.
Radość z muzykowania.
Gra na instrumencie to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu i możliwość zaimponowania innym swoimi umiejętnościami. Regularne sięganie po instrument wpływa pozytywnie na pracę mózgu, co możesz odczuć w różnych dziedzinach życia.
Czytaj więcej!Gra na instrumencie poprawia sprawność umysłu
Osoby uczące się gry na instrumencie muzycznym wyróżniają się ostrzejszym umysłem, gdyż wyłapują własne błędy i naprawiają je szybciej niż mniej muzykalni ludzie – dowodzą badacze ze szkockiego Uniwersytetu.
Czytaj więcej!ZDROWE ŻYCIE
O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać od najmłodszych lat. Kształtując u dzieci i młodzieży mądre nawyki, realnie wpływamy na ich przyszłość. Zdrowy styl życia to klucz do sukcesu! Jakie są najważniejsze zasady? Z pewnością prostsze, niż nam się wydaje.
Czytaj więcej!SUKCES DZIECKA
Bycie rodzicem ucznia to nie jest prosta sprawa. Czasem ciężko jest wyważyć i zachować zdrowe proporcje. Jedni są przesadnie zaangażowani i jeszcze raz przeżywają czasy szkolnej świetności, a inni wręcz przeciwnie - nieszczególnie angażują się w życie swojego dziecka, mówiąc, że co jak co, ale oni podstawówkę już raz przerabiali. Pozostali są szczęściarzami: mając świadomość współodpowiedzialności za postępy edukacyjne (i życiowe) swoich dzieci, znaleźli złoty środek – daleko im zarówno do nadopiekuńczości, jak i braku zainteresowania.
Czytaj więcej!