Regulamin biblioteki szkolnej

1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
2. Biblioteka czynna jest w godzinach ustalonych w grafiku. Grafik znajduje się na drzwiach wejściowych biblioteki.
3. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki ( w tym jedną lekturę obowiązkową) na okres jednego miesiąca.
4. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko.
5. Uczniowie przygotowujący się do konkursów maja prawo wypożyczenia większej liczby książek.
6. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a wypożyczalnia nie ma na nią zamówień, może przed upływem terminu zwrotu prosić o jego przedłużenie.
7. Uczeń, który nie oddał książki w terminie nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
8. Uczeń może skorzystać z pomocy nauczyciel – bibliotekarza w odrabianiu pracy domowej
9. Prośbę czytelnika o zarezerwowanie książki uwzględnia się w kolejności zamówień
10. Czytelnikom nie wolno samemu brać książek z księgozbioru bibliotecznego
11. Książki należy szanować. Zauważone uszkodzenia zgłasza się niezwłocznie nauczycielowi – bibliotekarzowi.
12. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
13. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki, należy odkupić lub zwrócić inną o równej lub większej wartości lub wpłacić jej równowartość w sekretariacie po uzgodnieniu z nauczycielem – bibliotekarzem. Do czasu uregulowania należności czytelnik jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
14. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego książki powinny być zwrócone do biblioteki
15. W przypadku zmiany/ ukończenia szkoły uczeń jest zobowiązany rozliczyć się z biblioteką.
16. Każdy czytelnik jest zobowiązany do zaznajomienia się z niniejszym Regulaminem i do bezwzględnego jego przestrzegania.