Wszystkie Kolory Świata

Opublikowano: 2022-02-02 10:01
W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Ile kolorów ma świat? Jak wiele radości doświadczamy pomagając najbardziej potrzebującym?

Zapraszamy do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF: akcji Wszystkie Kolory Świata. To już szósta edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999r. Zapraszamy do niesamowitej przygody!

Celem projektu jest:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

- pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne,

- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najbiedniejszych krajach świata.

W ramach kampanii chętni uczniowie przygotują charytatywne szmaciane lalki. Lalki można przygotować w oparciu o szablon (w zał.) lub według własnego pomysłu. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, a także imię i wiek, które umieszczą w akcie urodzenia. W akcji mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Okola, rodzice, dziadkowie, opiekunowie dzieci.

Uczniowie objęci nauczaniem online mogą przynosić laleczki do sekretariatu szkoły.

Kontakt do koordynatora: chinook2@wp.pl

Termin dostarczenia gotowych laleczek - 4 marca.

Co dalej?

Podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego w naszej szkole Dnia Wszystkich Kolorów Świata odbędzie się prezentacja laleczek. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka przekazując na ten cel darowiznę.

Każda realizująca projekt placówka będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej- Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Zebrane środki zostaną przekazane UNICEF Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF.

Koordynator akcji: Violetta Butowt

Każda przygotowana przez Was laleczka ma moc ratowania życia!