WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W NASZEJ SZKOLE

Opublikowano: 2022-12-03 18:49

W październiku i listopadzie odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły z zaproszonymi przez nas gośćmi z WiMBP w Bydgoszczy. Klasy 1c i 1b uczestniczyły w warsztatach „Book folding – książkowe origami”, które ukazały, w jak ciekawy i innowacyjny sposób można dać drugie życie starym książkom. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem podziwiali przyniesione zbiory „książkowych origami”, a także samodzielnie wykonali własną sztukę - przestrzenne jeżyki.

Uczniowie klas 7a i 8a uczestniczyli w spotkaniu „Wędrujący katalog”, na którym dowiedzieli się, jak korzystać z internetowego katalogu bibliotecznego i zamawiać książki oraz wysłuchali opowieści o unikatowych zbiorach i wielu atrakcjach, organizowanych przez Bibliotekę.
Klasa 1c udała się ponadto z wizytą do filii WiMBP przy ul. Grunwaldzkiej 33 na zajęcia, które niewątpliwie zachęciły przyszłych czytelników do częstych odwiedzin w tym miejscu.

Dziękujemy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy za miłą i owocną współpracę!