V Ogólnopolski konkurs "Idiom...ink"

Opublikowano: 2021-10-19 08:32
Zapraszamy klasy 1-8 do udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Językowo-Plastycznym "Idiom...ink".
Idiom czyli wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe),którego znaczenie jest inne niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na na inny język.
Regulamin konkursu:
Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski (dosłowne jego tłumaczenie nie znaczenie) oraz napisaniu samego idiomu.
Format pracy dowolny.
Konkurs jest adresowany dla uczniów szkół postawowych klas 1-8.
Praca powinna zawierać metryczkę: imię nazwisko, klasa, szkoła, adres szkoły, telefon
Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, samodzielność, zastosowane techniki, poprawność językowa.
Prace przechodzą na własność organizatora.
Udział w konkursie jest jednoznaczną akceptacją regulaminu oraz zgodą na  publikację prac oraz nazwisk.
Prace oraz zgodę na przetwarzanie danych należy dostarczyć do 4 listopada do nauczycieli języka angielskiego.

Pliki do pobrania: