Tydzień Mózgu

Opublikowano: 2023-03-27 18:06

Od 13 do 17 marca przypadał w tym roku Tydzień Mózgu, w którego obchody włączyła się także nasza szkoła. Z tej okazji przedstawiciele klas ósmych wzięli udział w potyczkach matematycznych. Najlepszą okazała się klasa 8a.

Podczas przerw na terenie szkoły każdy mógł potrenować swój mózg rozwiązując łamigłówki oraz wziąć udział w mini wykładzie „Dieta dla mózgu” i poczęstować się zdrową przekąską, z grupy tych produktów,  które usprawniają pamięć oraz koncentrację. Uczniowie brali także udział w międzyszkolnym konkursie matematyczno-przyrodniczym: „Segreguj śmieci z głową”.

Oczywiście jak co roku, nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Kangur. W czwartek 16 marca 43 uczniów w 4 kategoriach rozwiązywało niebanalne, „kangurze” zadania.

Uczniowie klasy 0 „zasmakowali” wiedzy z zakresu fizyki poprzez warsztaty z wykonywania "prostych obwodów elektrycznych" oraz "zabawy z magnetyzmem", a klasy ósme wyznaczały przyśpieszenie ziemskie dla Bydgoszczy i porównywały  je z pomiarami dla reszty Polski.

Rodzice i uczniowie mieli okazję wziąć udział w lekcjach otwartych nt. mózgu: „Budowa, działanie mózgu, rodzaje pamięci i techniki poprawy pamięci, powstawanie emocji”.

W naszej szkole, klasy 7 i 8 uczestniczyły w zajęciach dotyczących pracy naszego mózgu. Poznając fizjologię, szukaliśmy odpowiedzi na pytania- jak podnieść efektywność procesu uczenia się. Podczas zajęć otwartych, wiedzę na temat naszego mózgu poszerzali również uczniowie klas 1-4 z rodzicami. Wykorzystaliśmy zasoby dydaktyczne naszej pracowni przyrodniczej oraz rozwiązaliśmy szereg zadań interaktywnych.