Szkoła Przyjazna Wodzie – AKTYWNI BŁĘKITNI

Opublikowano: 2021-04-19 19:52

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu

Szkoła Przyjazna Wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI”.

Jego organizatorem jest Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

Aktywni Błękitni” to program, którego głównym zadaniem jest upowszechnienie wiedzy oraz wyrobienie poprawnych nawyków i postaw, dotyczących wody i szeroko rozumianej gospodarki wodnej.

Dzięki realizacji założeń Programu, Zespół Szkół nr 6 w Bydgoszczy

otrzyma certyfikat

Szkoły Przyjaznej Wodzie”.

Planowane działania:

- pokazy organizowane przez Policję, WOPR lub Straż Pożarną;

- konkurs tematyczny z zakresu wiedzy o wodzie;

- zajęcia edukacyjne na temat oszczędzania wody, dbania o jej jakość oraz niebezpiecznych zjawisk, jakimi są susza i powódź;

- „Strażnik Czystych Wód” – akcja dotycząca dbania o czystość pobliskich terenów wokół Kanału Bydgoskiego.

Program będzie realizowany od 11.01.2021 do 01.10.2021 r.

Program otrzymał patronat Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Klimatu i Środowiska oraz Kuratoriów Oświaty: w Bydgoszczy, Poznaniu, Gdańsku, Gorzowie Wlkp. i Szczecinie.

Patronat medialny objęła: TVP Bydgoszcz oraz Polskie Radio PIK.