SMOK-i kończą kolejny sezon

Opublikowano: 2023-06-13 12:47

"Dobiega końca kolejny sezon, w którym w naszej szkole prowadzone są zajęcia sportowe w ramach programu "Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki". Program realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Koszykówki dotyczy zajęć rozwijających umiejętności gry w koszykówkę oraz podnoszenia ogólnej sprawności dzieci. Przez cały rok szkolny zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych. Najmłodsze dzieci rozpoczynały przygodę z koszykówką, starsi kontynuowali pracę z poprzedniego sezonu. Poza salą szkolną zajęcia odbywały się również na obiektach Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 oraz SP nr 16 w Bydgoszczy. W sumie przez cały rok szkolny przez zajęcia przewinęło się około 60 dzieciaków. Pod okiem trenerów uczestnicy systematycznie podnosili swoją sprawność ruchową oraz rozwijali umiejętności gry w koszykówkę. Czas spędzony na sali gimnastycznej na pewno w przyszłości zaprocentuje. Teraz małe Smoki z SP 45 powoli szykują się do wakacji, ale od września z nowym zapałem i świeżą energią wrócą na zajęcia, by kontynuować swoją przygodę z koszykówką oraz mile spędzać czas wśród rówieśników i razem z nimi rozwijać swoje pasje".