Projekt "Mały Książę" kl.7a

Opublikowano: 2023-10-29 16:53
„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. To, co najważniejsze, jest niewidoczny dla oczu” powiedział Lis do Małego Księcia.
           W tym roku to „Mały Książę” A. de Saint-Exupér’ego był pierwszą omawianą obowiązkową lekturą w klasie 7a. W trakcie cyklu lekcji uczniowie poznali historię Pilota, mieszkańców planet odwiedzanych przez Małego Księcia, Róży, Lisa, Węża i samego bohatera asteroidy B-612.
           Okazało się, że książka porusza wiele nadal aktualnych tematów i zmusza nas do myślenia o sobie i swoich wyborach oraz o roli dorosłych w świecie dzieci.
           Na koniec ciekawej, czasami poruszającej pracy uczniowie przygotowali projekt - piękne koszulki z cytatami i rysunkami.