Ogród sensoryczny
W miesiącach letnich na terenie przy naszej szkole został założony ogród sensoryczny.
Ogród został założony dzięki przyłączeniu się naszej szkoły do projektu Bee Path Net, w ramach którego miasta państw europejskich tworzą program sprzyjający rozwojowi pszczelarstwa w mieście i ochronie zapylaczy.
Ogród sensoryczny daje możliwości poznawania środowiska za pomocą różnych zmysłów. Wielogatunkowa i wielobarwna kolekcja roślin łąkowych i ziół oddziałuje na zmysły wzroku, węchu, smaku i dotyku. Dzieci przy sprzyjających warunkach pogodowych będą mogły po ogrodzie biegać boso. Różne nawierzchnie, min. trawiasta, zbudowana z szyszek modrzewia, kamyków i drewna dają możliwość różnych doznań dotykowych poprzez stopy. Dzieci będą miały możliwość uprawy ogródka ziołowego, obserwacji rozwoju roślin w różnych porach roku. Będą poznawały przyrodę poprzez bezpośrednie doświadczenie. Na tej bazie rozwiną świadomość o bogactwie, zróżnicowaniu i fascynujących związkach łączących świat przyrody i człowieka.
Nasiona i sadzonki do nasadzeń roślin miododajnych zapewniła Zieleń Miejska, natomiast środki na ich zakup pochodziły z Rady Rodziców.
W ogrodzie znajdują się ławki, przy których w przyszłości będą się mogły odbywać zajęcia. Zostały one dostarczone przez P. Hannę Trojanowską. W ogrodzie umieszczono również ul edukacyjny. Sponsorem ula jest Pan Piotr Różycki posiadający pasiekę w Wielkiej Tymawie. Ul był zamieszkiwany przez pszczoły i dzięki temu nadal przepięknie pachnie miodem . Oczyściła go i przystosowała do pracy z dziećmi P. Joanna Adamiak. W ramkach zostały umieszczone tabliczki ze zdjęciami prawdziwych ramek. Zawierają one opisy, dzięki czemu mogą być oglądane, nawet bez pomocy specjalisty. Zdjęcia do wydruku przygotowała również P. Adamiak.