Ogólnopolski projekt edukacyjny „Europa i ja”

Opublikowano: 2024-05-27 19:07

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 4c wraz z wychowawczynią Katarzyną Kowalczyk realizowała innowację pedagogiczną „Europa i ja – Włochy”. Celem tego projektu było przybliżenie uczniom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie, rozwijanie zainteresowań, integracja zespołu klasowego, nawiązanie współpracy z innymi szkołami. Klasa 4c wykonała 8 zadań związanych z tradycjami, kulturą, historią Włoch, m.in.wysłuchaliśmy włoskiego hymnu, poznaliśmy symbole narodowe Włoch, nauczyliśmy się liczyć do 10 oraz poznaliśmy proste słowa w języku włoskim. Z okazji Festiwalu Kultur stworzyliśmy wspólną prezentację na temat ciekaw miejsc we Włoszech. Chcieliśmy lepiej poznać tradycyjne włoskie potrawy, więc wybraliśmy się na warsztaty robienia pizzy. Nauczyliśmy się również układu tanecznego do hitu lata 2023 „Italo disco”. Poznaliśmy bajki, które oglądają nasi rówieśnicy z Włoch. Na koniec wysłaliśmy pocztówkę, promującą naszą szkołę i Bydgoszcz, do szkoły w Kazimierzu Dolnym. Teraz zostało nam tylko wybrać się w podróż do Włoch.