Konkurs „Zatrzymajmy suszę i powodzie!”

Opublikowano: 2021-05-04 09:11

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

„Zatrzymajmy suszę i powodzie!”

w ramach programu Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni

I  Temat pracy konkursowej dla klas I-III  „Stop Suszy!”

dzieci mają do wyboru dwa sposoby przedstawienia tematu „Stop Suszy!” (należy wybrać jeden ze sposobów):

1. Jak można przeciwdziałać skutkom suszy? (jak można „walczyć” z suszą?)

2. Co się stanie, jeśli nie będziemy przeciwdziałać skutkom suszy? (jak będzie wyglądać świat, jeśli nie będziemy „walczyć” z suszą?)

II  Temat pracy konkursowej dla klas IV-VIII  „Stop Powodzi!”

dzieci i młodzież mają do wyboru dwa sposoby przedstawienia tematu „Stop Powodzi!” (należy wybrać jeden ze sposobów):

1. Jak można przeciwdziałać powodziom? (jak można zapobiec powodzi?)

2. Co się stanie, jeśli nie będziemy przeciwdziałać powodziom? (jak będzie wyglądać świat, jeśli nie będziemy „zatrzymywać” powodzi?)

OGÓLNE WARUNKI KONKURSU:

1. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III i dla klas IV-VIII.

2. Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

3. Prace plastyczne będzie oceniał Zespół Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW w Bydgoszczy.

4. W obydwu kategoriach wiekowych zostaną wybrane trzy pierwsze miejsca, za które przewidziane są nagrody, dyplomy oraz publikacja wizerunku zwycięzców. Możliwe są również wyróżnienia, które zostaną uhonorowane dyplomami.

5. Prace plastyczne mają zostać wykonane na kartce w formacie A4.

6. Technika wykonania pracy plastycznej jest dowolna (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp. itd.).

7. Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, pomysłowość w podejściu do tematu, estetyka wykonania plastycznego.

TERMIN DOSTARCZENIA PRAC:  20 MAJA    (klasy I-III do wychowawców klas / klasy IV-VIII do świetlicy)

Każdą pracę należy opisać na odwrocie (IMIĘ, NAZWISKO, KLASA) oraz dołączyć ZGODĘ NA PUBLIKACJĘ WIZERUNKU I DANYCH OSOBOWYCH. (w załączniku poniżej).

* klasy I-III będą mogły odbierać druk Zgody na publikację wizerunku i danych osobowych u wychowawców

ZAŁĄCZNIK: Zgoda na publikację wizerunku i danych osobowych