Konkurs plastyczny "Prawa dziecka oczami dzieci i młodzieży"

Opublikowano: 2022-12-06 20:09

Zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym "Prawa dziecka w oczach dzieci i młodzieży".

Temat pracy konkursowej powinien obejmować wybrany aspekt praw dziecka zapisany w Konwencji o prawach dziecka: prawo do wychowywania się w rodzinie, do wypoczynku, rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem, prywatności, równości, życia bez przemocy oraz poszanowania godności.

Cele konkursu:

- poszerzenie wiedzy na temat praw dziecka,

- pobudzenie aktywności twórczej,

- rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych.

Format prac i technika dowolna. Uczestnicy konkursu w swoich pracach plastycznych powinni się odnieść się do własnych spostrzeżeń, obserwacji otaczającego świata.  Prace należy dostarczyć do świetlicy do 19 grudnia.

Organizatorzy: V. Butowt, N. Ściesińska

Pliki do pobrania: