Konkurs "drzewo w kolorowej szacie"

Opublikowano: 2022-10-24 20:40

REGULAMIN KONKURSU PRZYRODNICZO - FOTOGRAFICZNEGO

„DRZEWO W KOLOROWEJ SZACIE – JESIENNE INSPIRACJE”

CELE KONKURSU:

- podnoszenie wśród uczniów świadomości ekologicznej;

- promowanie obchodów Dnia Drzewa przypadającego na 10 października;

- pobudzanie kreatywności twórczej;

- uwrażliwienie na piękno przyrody.

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 6 w Bydgoszczy.

2. Konkurs skierowany jest dla uczniów klas I-VI SP 45 w Bydgoszczy.

3. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu zdjęcia wyjątkowego jesiennego drzewa w formacie 21x30 cm lub większym.

4. Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs jedną fotografię, wykonaną samodzielnie.

5. Zdjęcia powinny posiadać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

6. Komisja konkursowa powołana przez Organizatora dokona oceny fotografii w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV – VI.

7. Kryteria oceny prac:
- zgodność z tematem;
- pomysłowość i oryginalność;
- jakość techniczna.

Fotografie należy dostarczyć do 3 listopada 2022 r. do p. K. Kowalczyk, p. M. Springer lub V. Butowt

* Decyduje data wpływu pracy konkursowej. Zdjęcia otrzymane po terminie nie będą oceniane.

• Zdjęcia zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej na szkolnym korytarzu oraz na stronie internetowej szkoły.

• Wyniki konkursu będą zamieszczone na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 6 w Bydgoszczy (www.sp45.edu.bydgoszcz.pl).

• Autorzy nagrodzonych zdjęć otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

• Fotografie przechodzą na własność Organizatora.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych przez Organizatorów w celu prawidłowego przeprowadzenia Konkursu oraz późniejszego wykorzystania przez Organizatorów prac konkursowych (publikacja danych osobowych  i zdjęć na stronie internetowej ZS nr 6 w Bydgoszczy, wystawa na szkolnym korytarzu), zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 1000).

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

1) Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół na 6 w Bydgoszczy, ul. Staroszkolna 12.

2) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia Konkursu Przyrodniczo-Fotograficznego „Drzewo w kolorowej szacie – jesienne inspiracje” i dalszego wykorzystania fotografii na podstawie wyrażonej zgody.

3) Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przeprowadzenia Konkursu Przyrodniczo-Fotograficznego „Drzewo w kolorowej szacie – jesiennej szacie” oraz na czas późniejszego wykorzystania prac konkursowych przez Organizatorów Konkursu.

4) Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

5) Mają Państwo prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

6) Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

7) Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego, gdy stwierdzi Pan/Pani naruszenie przetwarzania danych osobowych Pana/Pani dotyczących.

8) Podanie przez Państwo danych osobowych jest dobrowolne oraz niezbędne do wzięcia

udziału w Konkursie Przyrodniczo-Fotograficznym „Drzewo w kolorowej szacie – jesienne inspiracje”, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie niemożność wzięcia udziału w Konkursie.