Konkurs "Chatka z piernika"

Opublikowano: 2019-11-17 21:10

KONKURS ŚWIĄTECZNY

„Chatka z piernika”

Zapraszamy przedszkolaki oraz uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w szkolnym konkursie świątecznym na najpiękniejszą piernikową chatkę.

Dopuszcza się możliwość pomocy dorosłych podczas wykonywania chatek.

Szczegóły konkursu w regulaminie.

I. CEL KONKURSU

- upowszechnienie tradycji pieczenia świątecznych pierników;

- rozbudzenie zainteresowań kulinarnych;

- wymiana pomysłów i doświadczeń w tradycji świątecznej.

II. UCZESTNICY

Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Bydgoszczy. Dopuszczona jest możliwość pomocy dorosłych podczas wykonywania chatek.

III. ZASADY KONKURSU

1. Piernikowe chatki mogą zostać wykonane wyłącznie z ciasta piernikowego, w formie przestrzennej, a ozdobione jadalnymi, dowolnymi elementami według własnej inwencji, nawiązując do tradycji świątecznych.

2. Do pracy powinna być dołączona informacja dotycząca uczestnika: imię i nazwisko, wiek (przedszkolaki), klasa (uczniowie).

3. Prace ocenianie będą w 3 kategoriach wiekowych:

• przedszkole

• klasy I-III

• klasy IV-VIII

4. Kryteriami konkursu są: kształt i trudność wykonania chatki, elementy dekoracyjne, estetyka oraz ogólny wyraz artystyczny dzieła.

5. Chatki mogą zostać odebrane przez autorów prac w dniu 09.12.2019 r. Po tym dniu nieodebrane prace przechodzą na własność organizatorów i zostaną wystawione na sprzedaż podczas świątecznego kiermaszu „Piernikowy zawrót głowy”. (10.12.2019 r.)

6. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów konkursowych (prezentacja danych osobowych i prac na wystawie, stronie internetowej ZS nr 6 w Bydgoszczy, podczas wręczania nagród) , zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 10 maja 2018 r.

IV. TERMIN KONKURSU

1. Prace należy dostarczyć w dniu 02.12.2019 r. do świetlicy szkolnej.

2. Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja.

3. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 grudnia 2019 r. Rozdanie nagród odbędzie się podczas szkolnej uroczystości Jasełek.

ORGANIZATORZY: Anna Guzek, Marta Springer, Hanna Gaca