III Spotkania z kulturą... Kultura afrykańska

Opublikowano: 2024-01-05 11:32

Szanowni Państwo,

Wydział Edukacji i Sportu wraz z Zespołem Szkół nr 32 oraz Szkołą Podstawową nr 63 zapraszają dzieci i młodzież bydgoskich szkół podstawowych i klas 1-2 szkół ponadpodstawowych do poznania różnorodności kolejnej grupy kulturowej w ramach „III Spotkania z kulturą… Kultura afrykańska"

Celem cyklicznych „Spotkań z kulturą…”, organizowanych w ramach miejskiego programu "Razem Raźniej" (zadanie 2.5.1  Opracowanie i wdrożenie programów antydyskryminacyjnych we współpracy z placówkami oświatowymi z "Programu Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2021-2030"), będzie poszukiwanie wiedzy, rozwijanie świadomości kulturowej oraz kształtowanie postawy otwartości na różnorodność kulturową, a tym samym zapobieganie dyskryminacji.

Jeszcze przed spotkaniem zapraszamy dzieci i młodzież bydgoskich szkół do uczestnictwa w konkursie „Jaki kolor ma moja dusza?”:

1. Dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej- prace plastyczne  REGULAMI w załaczniku
  2. Dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej- utwór poetycki REGULAMIN w załaczniku
  3. Dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i uczniów klas 1-2 szkół ponadpodstawowych- esej.  REGULAMIN w załaczniku

Prace należy dostarczyć do 30.01.2024 r. wg wytycznych w regulaminach.

Ze względów organizacyjnych liczba miejsc dla uczestników spotkania jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność ZGŁOSZEŃ.