Grant - Pszczele memory

Opublikowano: 2022-06-01 18:10

25 maja podczas spotkania metodycznego w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli nasza nauczycielka p. Anna Izdebska przedstawiła założenia europejskiego programu BeePathNet. Jego głównym celem jest tworzenie sieci miast przyjaznych pszczołom i zapylaczom. Bydgoszcz, jako miasto członkowskie stawia na edukację młodego pokolenia. Przedstawiliśmy bazę pomocy dydaktycznych, wypracowanych przez zespół bydgoski: Pszczelą Ścieżkę, bazę bydgoskich edukatorów przyrodniczych, Pszczelą Grę Miejską oraz bazę pomocy dydaktycznych - tych, przygotowanych w wersji komputerowej i zasoby "Ula na kółkach". Po szkoleniu ul rozpoczął swoją wędrówkę po przedszkolach i szkołach. Niespodzianką było przedstawienie Pszczelego memory, które zostało przekazane do placówek jako materiał dydaktyczny. Nasze nauczycielki p. Anna Izdebska oraz p. Karolina Łuka pozyskały środki na opracowanie pszczelego memory w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych.
Celem stworzenia gry było:
- upowszechnianie konieczności ochrony owadów zapylających,
- kształtowanie postaw proekologicznych poprzez ukazanie roli pszczół i zapylaczy,
- podnoszenie wiedzy na temat bezpiecznego obcowania z pszczołami,
- promowanie bioróżnorodności i znaczenia pszczelich pożytków ,
- nauka poprzez zabawę.
W załączeniu zdjęcia ze spotkania metodycznego.