Enea Astoria Bydgoszcz

Opublikowano: 2019-02-24 19:33

Enea Astoria to nie tylko seniorzy i juniorzy, ale także zespoły młodzików, kadetów, żaczków i zuchów. Juniorzy występują w rozgrywkach III ligi i obecnie plasują się na czwartym miejscu w tabeli. W poprzedniej kolejce młodzi bydgoszczanie przegrali na wyjeździe z ZEC PKK Pabianice 87:121, a w kolejnym meczu zagrają na wyjeździe z TKM Włocławek (czwartek, 28 lutego o 20:00). – Najlepsi zawodnicy w kategorii junior i junior starszy mają okazję do tego, by trenować z zespołem seniorów występującym na szczeblu I ligi – zaznacza Bartłomiej Dzedzej. Z grup młodzieżowych do pierwszej drużyny przebili się między innymi Maksymilian Estkowski czy Karol Lebiedziński, którzy otrzymują od trenera Skiby szanse gry w meczach (pojawiają się na kilka minut) i mają już na swoim koncie nawet punkty zdobyte w pojedynkach zaplecza Energa Basket Ligi. Otwarcie klas sportowych sprawiło, że Astoria rozpoczęła ścisłą współpracę z trzema szkołami. – Działamy razem ze Szkołą Podstawową nr 16 przy ul. Koronowskiej, Szkołą Podstawową nr 45 przy ul. Staroszkolnej oraz Zespołem Szkół Mechanicznych nr 1 przy Świętej Trójcy – mówi prezes Enea Astorii.