Akcja "Podaj mydło"

Opublikowano: 2022-10-24 20:46, Numer artykułu: 58957 , Autor: A.Sulikowska

Nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywnej „Podaj mydło” organizowanej przez poznańską fundację Redemptoris Missio.
Akcja polega na zbiórce jak największej ilości kostek mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy w Afryce.
Niestety, w krajach afrykańskich wiedza na temat związków między higieną a zdrowiem jest niewielka. Dur brzuszny, cholera, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają
mieszkańcy krajów tropikalnych. Są to choroby bardzo niebezpieczne, które łączy też to, że należą do tzw. chorób brudnych rąk. A to uświadamia jak ważna jest odpowiednia higiena.
Powodem braku higieny jest nie tylko brak wiedzy, ale też niełatwa dostępność środków czystości.
W Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych (Czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka). Stąd pomysł tego typu pomocy humanitarnej i nadzieja, że takie działania zmienią choćby w pewnym stopniu istniejący stan rzeczywistości.

Przyłączmy się i my!
Akcja potrwa od 24 października do 16 grudnia 2022 r.

Artykuły można wkładać do pudła w holu szkoły.
Z góry dziękujemy wszystkim, którzy przyłączą się do akcji.
*(szczegółowych informacji udzielą K. Kowalczyk/E. Malińska/M. Springer)