Akcja "Kup pan szczotkę!"

Opublikowano: 2021-04-21 17:52

KUP PAN SZCZOTKĘ!

Zespół Szkół nr 6 dołącza do charytatywnej akcji „KUP PAN SZCZOTKĘ”, organizowanej przez fundację Redemptoris Missio.

Od 26 kwietnia rozpoczynamy zbiórkę szczoteczek, past do zębów (dla dorosłych i dla dzieci) i mydeł w kostce dla afrykańskich dzieci, chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

W Afryce codzienne mycie zębów jest luksusem. Wolontariusze, lekarze, pielęgniarki, wyjeżdżający do pracy na misjach, zabierają uzbierane akcesoria, dzięki czemu misjonarze prowadzący szkoły rozdają je dzieciom. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu.

Zbiórka będzie trwała do końca maja. Pojemnik na dary będzie umieszczony w przedsionku szkoły.

W imieniu dzieci mieszkających w Kamerunie, już teraz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcą zaangażować się w akcję!

* (szczegółowych informacji udzielają wychowawcy klas)