„Zdrowe śniadanie z ogródka na stół”

Opublikowano: 2022-10-03 18:34

28.09.2022 r. klasa 4b wybrała się na wycieczkę do Myślęcinka. Wyjazd był nagrodą dla uczniów za zajęcie drugiego miejsca w pysznym konkursie w ramach bydgoskiego grantu  ekologicznego „Zdrowe śniadanie z ogródka na stół”.
Uczniowie klasy 4b udali się pod opieką byłej – p. Elżbiety Zalewskiej i obecnej wychowawczyni – p. Renaty Górskiej do Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy.  Aby dotrzeć do celu wszyscy szli deptakiem pośród lasu. Po drodze spotkali rozmaite zwierzątka, napawali się pięknem przyrody. Na jednym ze zdjęć widzieli… kogo? - odkryjcie na zdjęciach poniżej sami. Na miejscu odbyły się zajęcia ekologiczne "Odnawialne źródła energii". Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to są odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Złożyli solarne modele samochodu i wiatraka. Słoneczko wyszło zza chmurek, dzięki temu samochody poruszały się, a wiatraki obracały łopatkami.
Po udanych zajęciach grupa miała ognisko integracyjne. Kiełbaski, chleb samodzielnie opieczony nad ogniskiem smakował wyśmienicie. Uczniowie z uśmiechami wrócili do domów.