„Śladami matematyki”

Opublikowano: 2022-10-11 18:40

Uczniowie ze szkolnych kółek matematycznych z klasy 6a i 6c wzięli udział w grze miejskiej „Śladami matematyki”. Gra pochodzi z projektu Aktywne miasta. Naszej ekipie udało się wykonać 12 zadań. W grze przeważały zadania związane ze skalą i szacowaniem. Musieliśmy na przykład oszacować ile kłódek znajduje się na mostku Jana Kiepury oraz ile kwiatów zdobi most na ulicy Mostowej. Największą radość przyniosły wyzwania związane z mierzeniem. Dzięki pomiarom, wiemy już że pomnik Flisaka nie jest tak wysoki jak się na początku wydawało oraz wiemy pod jakim kątem nachylone są leżaki na Wyspie Młyńskiej - od zera do dziewięćdziesiąt stopni i zmieniają się co piętnaście. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy po dokonanych obliczeniach okazało się, że na płycie Starego Rynku zmieści się 30 tysięcy osób. Naszą przygodę zakończyliśmy pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego.