Narodowe Czytanie 2022

Opublikowano: 2022-09-04 21:04

3 września 2022r. nasza szkoła wzięła udział w XI edycji Narodowego Czytania, zorganizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy w partnerstwie z Parkiem Kultury w Młynach Rothera. Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza - przełomowy zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Czytanie odbyło się na tarasie zrewitalizowanych Młynów Rothera, położonych na Wyspie Młyńskiej. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11:00 wykładem literaturoznawcy dr. Marcina Smolińskiego na temat genezy „Ballad i Romansów” oraz twórczości Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy 7a – Zuzanna Nowicka i Jakub Moraczewski – godnie reprezentowali naszą szkołę oraz w piękny sposób odczytali wybrane utwory. Gratulujemy!