KARTKA URODZINOWA DLA SARAH!

Opublikowano: 2020-11-23 16:01

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Urodziny to wyjątkowy i ważny dzień w życiu każdego dziecka, nastolatka, jak i dorosłego. Istnieje wiele sposobów na świętowanie tego dnia. Często spędzamy urodziny w gronie znajomych, krewnych w mniej lub bardziej wyszukanej formie, dalecy od trosk życia codziennego.

Jednak nie każdy ma taką możliwość... W takiej sytuacji jest Sarah Hamby, 11- letnia dziewczynka, która choruje na ciężką odmianę białaczki i swoje najbliższe urodziny spędzi w szpitalu w Toronto, w Kanadzie.

Sarah chorując na raka traci normalne dzieciństwo. Przebywa przez długi czas w szpitalach, przyjmuje ciężkie leczenie, niejednokrotnie ogarnia ją smutek i zwątpienie.

Jest jednak coś, co możemy zrobić dla Sarah i pomóc jej przetrwać te trudne chwile. Dziewczynka ma marzenie - chciałaby na swoje 12 urodziny, (które obchodzi 5 grudnia) otrzymać jak najwięcej kartek z życzeniami z całego świata.

Za sprawą tego prostego, ale jak ważnego gestu ludzkiej życzliwości Sarah miałaby świadomość, że nie jest sama, że jest wiele osób, które ją wspiera i ciepło o niej myśli. A to z pewnością dodałoby jej otuchy i siły do walki z chorobą i przeciwnościami losu.

Pomóżmy Sarze spełnić jej marzenie!

Co trzeba zrobić?:

Wykonaj własnoręcznie lub kup kartkę urodzinową, napisz kilka miłych słów po polsku lub angielsku dla Sarah i przynieś ją do naszej szkoły, do 27 listopada br., a my zbierzemy je i prześlemy dalej. Wykonane kartki podpisujemy tylko imieniem, bez nazwiska.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną na dyżurce przy wejściu do szkoły będzie zostawione pudło na kartki.

Wiemy, że dałyśmy Wam mało czasu, ale wierzymy, że dacie radę.

Liczymy na WAS, Do dzieła!

V. Butowt

A. Guzek